خانه / بازاریابی و فروش / شنیدن پاسخ منفی برای شما درآمد دارد.
3039..IRR

شنیدن پاسخ منفی برای شما درآمد دارد.

3039..IRR

شنیدن پاسخ منفی برای شما درآمد دارد

سلام و درور بر ۳۰۳۹ های عزیز.امروزه شغل بازاریابی در بین جوانان و دانشجویان و سایر افراد طرفدار زیادی پیدا کرده است, زیرا هر کس که کمی اعتماد ب نفس و روابط عمومی بالا و به قول خودمان, زبون چرب و نرمی ! داشته باشد می تواند با فروش محصولان و دریافت پورسانت , کسب درآمد قابل توجهی داشته باشد.اما چگونه ما یک بازاریاب حرفه ای و قوی باشیم؟ در بازاریابی شما با افراد زیادی در ارتباط خواهید بود که ممکن است با هر برخورد منفی آن ها مواجه شوید, این مهم است که شما در این شرایط روحیه تان را از دست ندهید و از همین شرایط و با اعتماد به نفس شروع به فروش محصولات کنید.ما امروز برای شما مطالب خوب و دست اولی برای شما بازاریابان داریم.اعتماد به نفس فروشنده نقش مهمی در عملکرد وی دارد.بسیاری از فروشندگان از شنیدن پاسخ منفی هراس دارند .این ترس باعث می شود بسیاری از  فرصت های بالقوه برای معامله را از دست بدهند و از تماس با مشتریان جدید طفره بروند.اما چگونه اعتماد به نفس فروشندهرا بالا برده و این ترس را از بین ببریم؟

شنیدن پاسخ منفی برای شما درآمد دارد.

فرض كنید شما در روز باید ۲۰ تماس تلفنی بگیرید،از این ۲۰ تماس تلفنی به طور متوسط ۵ تماس به ملاقات حضوری منتهی می شود و شما در نهایت می توانید به یك نفر از آن پنج نفر ،محصول خود را بفروشید.حال فرض کنید شما بابت فروش هر محصول صد هزار تومان پورسانت دریافت می کنید.

در حقیقت شما بابت هر تماس پنج هزار تومان دریافت می کنید.(شما بیست تماس می گیرید تا بتوانید یک محصول بفروشید که از بابت آن صد هزار تومان پورسانت می گیرید.صد هزار تومان تقسیم بر بیست تماس می شود پنج هزار تومان).این خیلی عالی است.هر جواب نه که از مشتری می شنوید برای شما درآمد دارد.از این به بعد دیدگاه خود را در رابطه با جواب نه تغییر بدهید.

شنیدن پاسخ منفی بخشی از فرآیند فروش است.

اعتماد به نفس فروشنده و ویزتور ها با شنیدن پاسخ منفی و نه شنیدن از مشتری کاهش می یابد.فروشندگان باید بدانند شنیدن پاسخ منفی بخشی از فرآیند فروش است.تنها یك راه برای نشنیدن پاسخ منفی در فروشندگی وجود دارد و آن این است كه هیچ تماسی نگیرید،با هیچ كسی ملاقاتی نكنید و در نهایت هیچ محصولی نفروشید.جالب است بدانید موفق ترین فروشندگان دنیا حداکثر در هفتاد درصد مذاکراتشان موفق هستند!

هرگز پاسخ منفی شخص مقابل را شخصی تلقی نكنید.

نكته دیگری كه باید بدانید این است كه هرگز پاسخ منفی شخص مقابل را شخصی تلقی نكنید.پاسخ منفی و (( نه )) گفتن فرد،(( نه )) به شخصیت شما نیست بلكه (( نه )) به معامله ای سات که در حال حاضر شما پیشنهاد می کنید..افراد به دلایل مختلفی ممكن است محصولی را خریداری نكنند، مثلا بودجه كافی ندارند،محصول مشابه را دارند یا اصلا با یكی از دوستان صمیمی خود معامله می كنند و ….

منبع: EHSANNASIRI.COM

پرسود باشید

تیم مدیریتی سایت کسب درآمد

WWW.3039.IR

درباره ی moj1rayaname

همچنین ببینید

30SSDSDS39

رموز فروش بیشتر و بازاریابی حرفه ای( قسمت سوم)

رموز فروش بیشتر و بازاریابی حرفه ای( قسمت سوم) سلام همراهان ۳۰۳۹٫امیدواریم تا به اینجا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایده