خانه / معرفی مشاغل / صفر تا صد پزشکی
صفر تا صد پزشکی
صفر تا صد پزشکی

صفر تا صد پزشکی

به نام الله

صفر تا صد پزشکی

صفر تا صد پزشکی
صفر تا صد پزشکی

افرادی که علاقه مند به معالجه و کمک به دیگران هستند و قصد دارند پزشکی را به عنوان حرفه ی خود برگزینند , با خواندن این مقاله می توانند از بازار کار و وظایف پزشکان مطلع شوند.
پزشک یعنی کسی که درد و بیماری را دفع می کند و سلامت را به بیماران بر می گرداند.پزشک با دانش فیزیولوژی و آناتومی خود بیماران و دردهای آنان را درمان می کند .پزشکی سنتی  قدمت طولانی دارد و برگرفته از تجارب و علوم آموخته شده از پیشینیان است که از طریق مزاج شناسی بیمار را درمان می کنند.
 وظایفی که بر عهده ی پزشکان است به شرح زیر است:
•    پزشکان بر اساس دانش به دست آمده از مطالعات و تحصیلشان در دانشگاه ها و تجارب بیماری های قبلی و با استفاده از ابزار های تخصصی مانند عکس برداری و آزمایشگاه های تخصصی باید بیماری را تشخیص دهند .
•    اگر نیاز به استفاده از دارو نباشد , پزشک باید توصیه هایی که به بیمار برای برگرداندن سلامتی دوباره اش کمک می کند را , به بیمار انتقال دهد.
•    با توجه به بیماری و در چارچوب قواعد برای بیمار دارو تجویز کند.
•    اگر پزشکی در انجام جراحی تخصص داشته باشد و بیمار نیاز به جراحی داشته باشد, پزشک اقدام به جراحی می کند.
•    اگر علت بیماری فرد, خارج از حیطه ی تخصص آن پزشک بود و یا از تشخیص خود اطمینان نداشت, باید بیمار را به متخصص دیگری ارجاع دهد.
•    نوشتن گزارش و سوابق بیمار, کنترل پرستاران و مدیریت امور اداری.
•    ارائه آموزش های لازم به بیمارانی مانند زنان باردار , افراد دیابتی و …
مهارت ها و دانش هایی که یک پزشک باید دارا باشد به شرح زیر است:
•    داشتن حس همدردی و در خدمت مردم بودن
•    شنونده برتر و قدرت ارتباط عمومی بالا
•    مطلع بودن از متد های روز دنیا
•    مسئولیت پذیر و دلسوز بودن
•    توانایی آرام کردن بیماران در شرایط سخت و بیماری های خاص
•    تصمیم گیری سریع و مدیریت بحران
•    توانایی انتقال دانش به کارکنان و نظارت بر آن ها.
•    انجام مراحل پزشکی و معالجه دقیق
فقط فارغ التحصیلان رشته ی پزشکی می توانند وارد این حرفه شوند.شایان به ذکر است که برای تخصص داشت در شاخه های قلب, ریه, اعصاب و … لازم است که مراتب بالاتر علمی را ادامه دهند.
آینده ی شغلی پزشکان:
پزشکان می توانند در مطب های شخصی و به طور مستقل به معالجه بیماران بپردازند و یا در بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی بیماران را ویزیت کنند.پزشکان عمومی می توانند سرپرستی درمانگاه های روستایی و تشخیص بیماری ها و درمان آن را در منطقه روستایی یا شهری بر عهده گیرند.علاقه مندان به پژوهش نیز می توانند به تحقیقات علمی و یا در انشگاه ها مشغول به تدریس شوند. در وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون و سایر مراکز دولتی مربوط به تخصص پزشکی نیز می توانند مشغول به کار شوند.
شاید تصور همگان این باشد که بازار کار پزشکان بسیار خوب است ولی در شرایط کنونی نسبت فارغ التحصیلان پزشکی زیاد شده است و نسبت به تعداد بیماران اشباع شده است البته این شرایط برای شهر های بزرگ است به طوری که بعضی از پزشکان در آمد متوسطی دارند یا بیکارند و یا به شغل دوم روی آورده اند.در صورتی که در شهر های کوچک از کمبود پزشک رنج می برند. به منظور رفع این مشکل سازمان نظام پزشکی سایتی را طراحی کرده که پزشکان با ثبت نام در آن از مکان هایی که نیاز به پزشک دارند مطلع می شوند.
در آمریکا وضعیت استخدام پزشکان در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ , رشد ۲۴ درصدی داشته است و در ا»د سالیانه آنها به طور متوسط ۱۶۶٫۴۰۰ دلار است.در استرالیا استخدام پزشکان رشد ۱۲۴ درصدی داشته است و در آمد ساینه آنها به طور متوسط ۱۰۸٫۰۰۰ دلار بدون کسر مالیات است. در ایران حدود ۱۵۰ هزار پزشک وجود دارد که وضعیت اندکی مرفه و بقیه درآمد متوسطی دارند.در آمد متوسط یک پزشک عمومی ۸۰۰٫۰۰۰ تومان و در آمد متوسط متخصصان بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون است.

پزشکان برجسته:
بدری تیمورتاش: اولین پزشک زن ایران
دکتر مسیح دانشوری: اولین متخصص ریه در ایران
دکتر جلال بریمانی: پدر نورولوژی مدرن ایران
دکتر محمدحسین ماندگار: متخصص قلب و عروق
دکتر سید علی ملک حسینی: پدر کبد ایران

 

با تشکر – گروه مشاغل سایت کسب درآمد

http://3039.ir

درباره ی moj1rayaname

همچنین ببینید

مدیریت مهد کودک

کسب درآمد با شغل مدیریت مهد کودک

کسب درآمد با شغل مدیریت مهد کودک  معرفی شغل: مدیریت مهد کودک فارغ التحصیلان مقطع ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایده