خانه / موضوعات آموزشی / چگونه فروش را شروع کنیم؟
چگونه فروش را شروع کنیم؟
چگونه فروش را شروع کنیم؟

چگونه فروش را شروع کنیم؟

چگونه فروش را شروع کنیم؟

شروع فروشندگی
شروع فروشندگی

خب فرض کنید قرار کاری شما صورت گرفته است و همیشه سخت ترین کار , شروع آن است.شما باید ذهن مشتری را از درگیری ها و دغدغه هایش دور کنید تا کاملا به شما گوش کند .برای اینکار با پرسیدن سوالاتی شروع کنید.او با جواب دادن به سوالات شما از مشغله هایش دور می شود و روی صحبت های شما تمرکز می کند. باید توجه کنید که سوالی که ذهن مشتری را درگیر کرده است این است که چه چیزی برای ارائه دارید که باعث می شود او به صحبت هایتان گوش دهد؟ پس به نکاتی بپردازید که نشان می دهد مشکلات و نیاز های مشتری را رفع می کند و چون کلید حل مشکلات او در دستان شماست, او باید به شما گوش دهد.

اگر می خواهید مشتری را قانع برای خرید کنید باید محصول را برایش جذاب کنید.پس تمامی اطلاعات و مزایا وشما باید مشتری را ترغیب به خرید کنید.حتی اگر به آن محصول نیازی ندارد باید او را مشتاق خرید کنید.دلش را آب کنید.نباید جمله ای که پس از پایان صحبت هایتان از مشتری می شنوید این باشد که : بگذارید راجع بهش فکر کنم! این امتیازات را بدون کم و کاست بیان کنید. یعنی موفقیت آمیز نبوده است.

شهرت تجاری
شهرت تجاری

امتیازاتی که مشتری را علاقه مند به خرید می کند این است که فکر کند دارد این کالا را ارزانتر و به صرفه تر می خرد,آسایش و راحتی اش را بیشتر می کند, وقت کمتری در روز از او هدر می رود و کسب و کارش را رونق میدهد.

 

فراموش نکنید که قرار نیست تحت هر شرایطی مشتری را مجبور به خرید کنید.شما باید درست ترین کار را انجام دهید و نتیجه را به مشتری بسپرید.اگر درست عمل کرده باشید نتیجه اش را می بیند.اگر نه که باید در شیوه ی خود تغییر ایجاد سعی نکنید فقط شما گوینده باشید.با پرسیدن سوال مشتری را به وادار به صحبت کنید.مشتری از اینکه مدام شنونده باشد کنید نه اینکه مشتری را مجبور به خرید کنید. خسته می شود.مانند طوطی شروع به تبلیغ محصولاتتان نکنید .

در هنگام گفت و گو با مشتری کمی خود را به جلو خم کنید این کار برای مشتری بیانگر توجه شما به صحبت هایش است.

ما برای شما یک قاعده کلی داریم:

قوی باشید و لبخند بزنید.

صبور و با حوصله باشید و به مشتری توجه کنید.

چیزهایی که به نفع مشتری است در خرید را به مشتری بگویید.

ویژگی های محصول را بگویید

از مشتری سوال بپرسید

مشتری را راضی به خرید کنید و فروش را نهایی کنید.

 

با تشکر / http://3039.ir

درباره ی راوی

همچنین ببینید

مزایا و معایب کلی کسب و کار خانگی

مزایا و معایب کلی کسب و کار خانگی

مزایا و معایب کلی کسب و کار خانگی   با سلام – کسب و کار ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایده